Není Odpad jako odpad !

Ahoj, vítám Vás u nové recenze. Normálně si  u toho psaní vždycky tak krásně odpočinu. Nebyla bych to já kdybych nepochyndila chemii i fyziku :D Každopádně si užijte dnešní recenzi.

Autor: Andy Mulligan

Nakladatelství: Argo

"Nikdy nevíte, co najdete". 

Děj: Rafael, Gardo a Jun Jun vypráví neuvěřitelný příběh o životě na skládce v Behale, který poukazuje na úroveň dnešního světa, protože na některých skládkách v zahraničí to tak doopravdy je. Jednoho dne však jeden z nich najde tašku. Jenomže po téhle tašce jdou najednou policajti, protože patřila Josému Angelicovi, kterého zabili. Jenomže věci, které se zdají skoro zdánlivě obyčejné vedou k velkým věcem a tak se tři kamarádi vydávají na cestu za pokledem, ze které už není cesty zpět a v tu ránu jdou i po nich policisté. Co asi může být tak cenného ? Jak to změní chlapcům život ?

 Můj názor: Kniha se mi opravdu líbila. Je to opět příběh, ale vyprávěný z perspektivy a prostředí tak jiného a nevšedního, že se Vám to prostě vryje pod kůži. Navíc je to ukázkový příklad skvělého přátelství, týmové práce a taky korupce. Líbí se mi když úspěšní lidé musejí pro svůj úspěch něco udělat a ne mít jen dobré známé. Navíc je mi líto, že jo to paperback. Knížku také můžete shlédnout jako film, na který se já osobně chystám a nejspíš o něm ještě něco uslyšíte. Měli by jste snad zájem o kniha vs. film ? Přijde mi i celkem zajímavé a důležité zmínit, že autor je držitelem ceny za knihu pro děti udělovanou listem The Guardian. Ke knize se vyjádřil i John Boyne, autor románu Chlapec v pruhovaném pyžamu podle kterého je toto Brilantní kniha. Neopomenu ani zmínku deníku Daily Mail a The Times. Knížku si lze vypůjčit v knihovně se kterou spolupracuji.

 Kniha na databázi knih: http://www.databazeknih.cz/knihy/odpad-226372

Film na ČSFD: http://www.csfd.cz/film/284013-odpad/

XOXO, Sabbi

 

 

Komentáře

Oblíbené příspěvky