Třpytný dvůr | Richelle Mead | knižní recenze

Ahoj všichni, nějak mi to čtení začalo jít zase od ruky, tak je 2.2. a já zase píšu článek, který jsem si kolem půlnoci sepisovala, až takový blázen jsem. Pro mě jsou zítra pololetní prázdniny- ten jednodenní výsměch, ano přesně tak. Zároveň mírně panikařím, že za chvíli nebudu mít, co číst, tedy až dočtu Odinovo dítě. Dost keců, ne ?

Anotace: Třpytný dvůr: škola a zároveň výnosný podnik. Přicházejí sem chudé dívky z celého Osfridu, aby se zdokonalily ve finesách společenského chování. Jedině tak budou moci uzavřítsňatek s bohatým a mocným mužem z Adorie, Nového světa.Hraběnka Adelaide se tomuto pravidlu vymyká, ta už díky svému původu vybrané způsoby ovládá. Přesto přichází do Třpytného dvora přestrojená za služku, aby později mohla v Adorii začít nový život. Daří se jí utajit svou identitu před všemi, jen ne před okouzlujícím Cedrikem Thornem, synem bohatého majitele Třpytného dvora.
Když Adelaide zjistí, že také Cedric skrývá velmi nebezpečné tajemství, společně vymyslí plán, jak z jejího podvodu vytěžit maximum. Komplikace na sebe ale nenechají dlouho čekat – nejprve je třeba překonat zrádné moře mezi Osfridem a Adorií, kde pak Adelaide padne do oka budoucímu guvernérovi. A jako by to všechno nestačilo, mezi Adelaide a Cedrikem to pořádně jiskří – a pokud toto jiskření přeroste v plamen, hrozí Třpytnému dvoru skandál a oni dva budou vyhnáni do divoké nezmapované země... 


Můj názor: Moje první dočtená autorčina kniha ( Vampýrská akademie mě vážně vůbec nechytla). V této knize vzniká nový svět s vlastní historií, jež zní zároveň reálně i s náležitostmi tehdejší doby . Adelaide je jako hlavní hrdinka ideální, protože sakra žeru hrdinky tohoto ražení- odvážné, drzé a silné. Co se týče historie najdete tu, jak spory náboženské, tak nucené sňatky a dokonce i kolonizaci nových území. Všechno na téhle knížce je neuvěřitelně dotažené do posledního detailu a mě nenapadá jediná výtka, ovšem jinak bych přeci nedočítala poslední kapitoly pod světlem displeje mého smartphonu a nepsala na toaletě poznámky o knize, ne ? Lehce pohádkové, oddechové, čtivé a napínavé. Ano, nečetla jsem jen v noci, ale i ve škole o vyučování a teď už mě může jen mrzet, že ty dva dny tak rychle utekly a stránky mi zmizely pod rukama jako bych ani nebylo 480.

Za mě  🌟🌟🌟🌟🌟 ....
S láskou, Sabbi 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bez šance | Neal Shusterman | knihodojmy

dm(ko) má e-shop ! | UNBOXING

Momenty I.