Dívka v ledu | Robert Bryndza | RECENZE

Ahoj všichni a rovnou se omlouvám, že jsem opět dlouho nepsala, ale on nebyl čas ani chuť. Prostě znáte to pololetí bývá takový těžší než ten zbytek  roku. Vzhledem k dnešní návštěvě zubařky se mi zadařilo dočíst nějakou tu knihu, takže konečně zase nějaký ten článeček.

Anotace: Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. 
Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. 
Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? 
Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. 
Dopadne ho dříve, než udeří znovu?


"Bez tebe to nedokážu. Život... Všechno..." řekla. Pak jí v hlavě zazněla slova, která Mark říkávál, když si myslel, že je trochu moc dramatická: Slez z toho kříže, někdo to dřevo potřebuje! Nehledě na slzy se zasmála a řekla: Měla bych se začít ovládat, co?" 

Můj názor: Vynikající detektivka, psaná svěžím stylem, jež vás však po celou dobu čtení udržuje ve střehu. Řekla bych, že se liší od severských krimi, ale tak jako příjemně, ačkoliv má stejnou úroveň. Erika je jako hlavní hrdinka skvělá- paličatá, pozorná a na svou situaci neuvěřitelně silná. Konec byl možná trošku unáhlený, ale nic špatného na tom neshledávám. Vůbec by mě nenapadlo, kdo je vrah a jak to celé dopadne. Upřímně mně někdo chodit v noci po bytě, tak se asi potento strachy a pak se skácím natož abych se pokoušela bránit. Co mi hrozně vadilo je, že tam nikde nebyla žádná rodina, že se prostě dozvíte o Erice hrozně málo, tedy až na to, že jí zabili manžela, což je trochu prostě ....málo. Tahle knížka Vám dá prostě to, co se od detektivky čeká, ale nic navíc, nic originálního. Obálka je nádherně graficky zpracovaná a kniha jako taková má pozornost, jenže já nějak nechápu proč. Zkrátka jsou i stejně dobré detektivky a nebo možná i lepší, kdo ví... Tohle sic je to povedený kousek není nic z čeho bych si sedla na prdel a pevně věřím, že se autor ještě vypracuje.
Za mě 4 HVĚZDIČKY Z 5
S láskou, Sabbi

Komentáře

  1. Mě Dívka v ledu moc nelákala, ale poslední dobou čtu samé nadšené recenze, jaká je to pecka. Ty zase říkáš, že to až tak žhavé není... Tak nevím. Ale asi nakonec neodolám :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Za přečtení to stojí, je to fajn knížka, jen jsem čekala trochu víc.

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bez šance | Neal Shusterman | knihodojmy

dm(ko) má e-shop ! | UNBOXING

10 věcí, co bych chtěla stihnout do svých 30