Zůstaň se mnou (Gayle Formanová)

Ahoj všichni, dnes se mrkneme na první ze dvou knih co jsem vyhrála na blogu U Mimozemšťanky a to sice Zůstaň se mnou. Pravděpodobně budu někdy později srovnávat knihu a film. Nicméně dnes jen o knize.
Anotace: Talentovaná violoncellistka Mia si vždy myslela, že nejtěžším rozhodnutím jejího života bude volba, zda jít za hlasem svého srdce, jenž jí radí zůstat s Adamem, nebo se naplno věnovat druhé osudové lásce – hudbě –, protože to by znamenalo soustředit veškerou energii na studium na prestižní umělecké škole. Jednoho únorového rána se však všechno změní. Když se Mia po děsivé autonehodě probere, nic necítí. Vidí své mrtvé rodiče, těžce zraněného bratra – a nakonec samu sebe. Zatímco její tělo je v kómatu, ona sama může vidět a slyšet vše, co kolem děje. A najednou se musí rozhodovat, zda na tomto světě vlastně chce ještě zůstat, anebo zda o svůj život, který beztak visí na vlásku, bojovat přestane.
 
Můj názor: Již dlouho jsem nečetla nic, co by mě tak zasáhlo a ani bych nikdy neřekla, že mě může necelých 200 stránek zasáhnout. Jenomže tahle knížka to dokázala a nejenom jednou, protože jsem cabila brečela rovnou čtyřikrát. Neuvěřitelně silný příběh, který ve vás probudí množství emocí a empatii. Rozhodně musím přiznat, že jsem knihu od začátku přehnaně podceňovala. Zatím je to nejlepší kniha, co jsme tento rok přečetla, i když s nejnižším počtem stránek. Zamilovala jsem si tuto autorku a musím vidět i film, protože mi kamarádka říkala, že rozhodně stojí za to. Všechno má chyby a tahle kniha taky. Tahle kniha je totiž moc krátká. Líbí se mi, že hrdinové příběhu nemají dokonalý život, ale řeší i nějaké ty problémy. Celá kniha je napsaná o tolik jinak než knihy, co jsem četla doposud. Nemohu k závěru názoru říct nic jiného než: Tuhle knížku by jste si rozhodně měli
přečíst.
O autorce: Gayle Formanová je oceňovaná prozaička a respektovaná novinářka, která se ve svých článcích věnuje především problémům dospívající mládeže (publikovala např. v časopisech Elle, Cosmopolitan nebo Glamour). Beletrii začala psát, když se v roce 2002 vrátila z cesty kolem světa, kterou podnikla s manželem Nickem. V psaní totiž viděla způsob, jak zůstat na cestách, i když se zrovna doma v Brooklynu stará o dcerku Willu, jež se narodila krátce po jejich návratu. Celosvětovým hitem se stal třetí román Gayle Formanové z roku 2009 nazvaný Jestli zůstanu (If I Stay, česky Ikar 2011 a navíc 2014 pod filmovým názvem Zůstaň se mnou). Doposud vyšel ve více než třiceti zemích po celém světě a byl podle něj natočen film v hlavní roli s Chloë Grace Moretz (Kick-Ass, Temné stíny).
 
 
S láskou, Sabbi
 
 
 
 
 


 
 

Komentáře

 1. S popisem knihy naprosto souhlasím :) nemohla jsem se od knížky odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Strhující příběh. Když jsem došla na konec, tak jsem si říkala, to už je konec a já chci ještě něco dál. :D Před pár dny jsem dočetla druhý díl Kam jsi odešla a také jsem se od něj nemohla odrhnout, pořád jsem potřebovala vědět, jak to bude dál :)
  http://monulkov.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Děkuju za komentář... Já druhý díl zrovna začínám, tak jsem zvědavá

   Vymazat
 2. :) Jsem moc ráda, že se Ti kniha líbí! :) Mám ohromnou radost, díky za recenzi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Ještě jednou děkuju za tuhle úžasnou knížku :)<3

   Vymazat
 3. Knihu jsem nečetla a ani se na ni zatím nechystám, ale viděla jsem film a nebylo to špatné :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já právě z toho důvodu, že knihu bych po filmu nečetla nejdřív četla :) Myslím, že to určitě stojí za to :) Děkuji za komentář

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky