Interview s Táňou z Books full of magic

Ahoj všichni, po dlouhé době tu máme vůbec nejúspěšnější formát celého blogu (famfáry) .....INTERVIEW  s nejdokonalejší Táňou z blogu Books full of magic.

1) Ahoj Táni, začnu vážně stereotypní otázkou: Jak by jsi se ve zkratce představila knihomolům, co tě ještě neměli tu čest poznat? - Jsem obyčejný knihomol, který má rád pořádek, ale přesto ještě pořád nenašel ten pravý systém v uspořádání své knihovny. Je mi sedmnáct let a chodím do druhého ročníku Ekonomického lycea. Ráda bych vycestovala do Ameriky a navštívila tam nějaký velmi starý antikvariát. Co o sobě ještě říci… ráda poznávám nové lidi a ještě raději objevuji nová místa. Bloguji o knihách už přes čtyři roky – a zatím mě to pořád velmi baví! Jsem tak trochu náladová osoba, která hledá únik z reality a u knih ji vždy dělá společnost nějaká sladkost s čajem. Nemám ráda, když se mi vybaví určitá knižní pasáž a já si nevím rady s tím, ve které knize asi tak může být… Když zrovna nesedím nad knihou nebo nepřemýšlím nad tím, co si půjdu uvařit, ráda koukám na seriály jako je Teen Wolf, Orange is the new black, Uncle Buck, Young and Hungry a mnohé další! (jup, jsem součástí mnoha fandomů – už se v tom ani moc dobře neorientuji :D) 

2) Jaký formát píšeš nejraději - Pokud myslíš články, tak nejraději píši recenze, u kterých jsem schopna prosedět i několik hodin, protože se snažím o to, aby byly co nejpřehlednější, nastínila jsem lehce děj a doporučila knihu určité skupině čtenářů.

 3) Preferuješ ke knize čaj nebo kávu? - To je pro mě trochu oříšek. Snažím se seknout s pitím kávy, ale už půl roku mi to tak nějak nevychází. Každopádně miluji zelený čaj, který piji dennodenně. 

4) Která kniha tě inspirovala k tomu, aby jsi ve svém životě něco změnila? - Abych pravdu řekla, na takovou knihu jsem ještě nenarazila. Jasně, četla jsem mnoho knih, u kterých jsem probrečela pár kapesníků, ale všechno to byly fikce, která na mě nezanechají dlouhodobý efekt. Občas se také dostanu k válečné literatuře faktu, jenže to ve mně zase tak hluboké pocity nezanechá…. beru to tak, že jsem ještě mladá a není moc knih, se kterými bych se mohla ztotožnit, proto ponechám tuto otázku nezodpovězenou. Jsem si však jistá, že jednou takovou knihu najdu. A budu z ní pěkně vedle!

 5) Čím by jsi chtěla jednou být? - I když studuji ekonomku a ráda bych i na vysoké škole pokračovala v tomto oboru, hrozně ráda bych si otevřela vlastní kavárnu, ve které bych samozřejmě měla i pěknou řádku knih! Uvidíme… do budoucna mám hodně plánů, než se chci usadit.

 6) Jak by se jmenovala kniha, která by vystihovala tvůj život? - Už jsem zmiňovala výše, že jsem v mém věku stále nenabyla tolika zkušeností a zážitků, ale zatím bych první díl z trilogie o mém životě pojmenovala: Zkouška. Život testuje každého z nás a všichni mladí lidé si procházejí tím samým… zkoušejí, co jim v životě vyhovuje a vybírají si, po které cestě půjdou.

 7) Soudíš knihu podle obalu? - Nesuď knihu podle obalu → jasně že jo! :D Dělá to každý. I když se o tom my knihomolové moc nezmiňujeme. 

8) Jak dlouho už bloguješ? - Pátým rokem! Hrozně ten čas letí…

 9) Co si myslíš o tom, že lidé dnes méně čtou? - Nechci nikoho urazit, ale přijde mi, že hrozně opadá sláva klasiky. Nejen té světové, ale i české. Moje generace už si víceméně nepotrpí na tyto knihy (avšak jsou zde i výjimky, to neříkám!).

 10) Jsi zapojená do nějakého zajímavého blogerského projektu - Poslední dobou se nezapojuji do projektů… ale například jsem se zúčastnila 30denního knihobrání, Kouzelné knihovničky, co čtu… nebo mé projekty jako jsou Dlouhé zimní večery (letos jsem je publikovala už 4. rokem). 

Určitě mrkněte k Táně na blog :) 
S láskou, Sabbi

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bez šance | Neal Shusterman | knihodojmy

dm(ko) má e-shop ! | UNBOXING

Momenty I.