neděle 21. června 2026

Revox Multikoktejlové sérum JUST peptides 10%

 Ahoj, vítám vás u dnešního článku. Dlouho jsme se věnovali měsíčním rubrikám a různým souhrým článkům. Zase nastal čas na to produkty i recenzovat jednotlivě a pověnovat se jim trochu hlouběji.

Revox je cenově velmi dostupná značka a hromadu jejich produktů seženete na Rossmanu obvykle pod 200 Kč. V minulosti už jsem vám recenzovala několik jejich sér - kyselinu hyaluronovou (zde), niacinamid (zde) a jejich sérum s AHA a BHA kyselinami z řady Ziftcare (zde). Protože mě na kosmetice docela mile překvapily peptidy a na co všechno můžou být dobré, tak jsem si vybrala peptidové sérum. Používám ho vždycky během večerní rutiny před spaním, protože během ranní používám produkty s vitaminem C a tyhle dvě složky se zrovna dvakrát nekámoší, resp. mohou spolu fungovat, ale jen za určitých předpokladů. 

Peptidy jsou fragmenty bílkovin a v pleti stimulují tvorbu elastinu a kolagenu, jejich zařazení do péče o pleť se doporučuje od 25 let výše. Mnohdy se používají i místo retinolů, protože jsou více stabilní a méně dráždivé i pro citlivou pleť nebo při boji s akné. Skvěle se doplňují třeba s kyselinou hyaluronovou a tu já doma mám většinu času - tam mohu doporučit buď Revox nebo The Inkey List. Sérum v klasické skleněné lahvičce s kapátkem v provedení 30ml, já jsem během dvou měsíců používání cca v polovině. Jedná se o lehké úplně nepatrně gelové sérum s rychlým vstřebáváním bez vůně či zápachu, první půlku jsem používala s Dynasty krémem od Beauty of Joseon a dohromady je silná dvojka jak na projasnění tak i hydrataci pleti pro smíšenou pleť. Já zatím nebojuji vyloženě s nějakými vráskami mimo mračilky a očního okolí, ale i tak mi pleť přišla pěkně vypnutá. Až se nám zase trochu ochladí mám tu na vyzkoušení retinolové sérum, z něhož mám stále trochu respekt tak jsem zvědavá jak dalece se efektem budou lišit. Až spotřebuju zásoby SPF chtěla bych zkusit i právě od Revoxu, protože ho hojně doporučuje Simka. Sérum s peptidy vám můžu doporučit pokud už chcete ze základních sér typu hyaluronka nebo niacinamid přesedlat o ždibíček výše, ale bojíte se sáhnout po retinolech a retinalech. Je dost možné, že ho tu nevidíte naposledy.

A jaké sérum používáte v rámci své skincare momentálně vy? Dejte mi vědět do komentářů :)

Sabča

1 komentář:

  1. Ahoj Sabi,
    peptidy a retinol mám v kosmetice moc ráda, takže mě toto sérum zaujalo. Myslím si, že jsem od této značky nic neměla...
    Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    OdpovědětVymazat