Škola dobra a zla | knihodojmy | Sarrah


Tak vás vítám u opravené recenze Školy Dobra a Zla. Už podle jednoho komentáře jsem si uvědomila, že bych to asi měla přepsat a zde můžete vidět opravený článek:
 Škola Dobra a Zla
Děj: Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou…
Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města Gavaldon, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný Školník ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem Školník nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie – ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí.
Jenže co její nejlepší přítelkyně Agáta?
Co se stane když se Sophie dostane do Školy Zla a Agáta do Školy Dobra?
Může být krásná Sophie čarodějnicí, záporákem, tím zlým člověkem?
Stane se z Agáty princezna a najde svého prince?

Můj názor: Okamžitě mě upoutala obálka, první co musí knihu představit je obálka. Podle mě je tato knížka představena velice pěknou obálkou.
Troufám si říct že je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je zábavná, napínavá, neskutečně magická a plna očekávání jsem hltala každičké slovo na každičké stránce.

Nejdřív se mi zalíbila Sophie, myslela jsem, že to bude ta chytrá co se jen tak nedá obelstít, ta co se bude starat, ta co dosáhne šťastného konce, ale zdání klame, to si pamatujte. Už po pár řádcích se mi Sophie odcizila, byla posedlá svým vzhledem, samé mastičky, olejíčky, no darmo povídat. Agáta se stala mou favoritkou, i přes svůj , ne zcela pohádkový vzhled. Po ,,výměně'' škol se mi Sophie přestávala líbit, její neustálé řeči o omylu mi lezly krkem, ale nechyběly vtipné scény, pozitivní scény a pohádkový děj. Hodně se mi líbilo když se na scéně objevil princ. Určitě si domyslíte reakci většiny holek, včetně Sophie a odlišíte tak reakci Agáty.
Jenže všechno není pohádkově růžové, no ne?
Hrad Dobra byl možná divukrásný, ale to ještě nebyl řeč o Hradu Zla. První slovo na které si vzpomenu při pomyšlení na tuto knihu - mučírna. Jenže to není to poslední - zmutovaní žáci, někteří učitelé zcela na hlavu, neuklizené, páchnoucí pokoje, hrozná strava, jedním slovem se mi při scénách v hradě Zla zvedal žaludek, ale to nebyly jediné pasáže, které se prostě nepovedly.
Ale těšte se na krásný konec, kde někdo bude muset obětovat své štěstí, svůj krásný konec, svou lásku.
Určitě říkám - Tuhle knížku si přečtěte a uvidíte jak pohádky ožívají.

Read Books
Sarrah

                             

Komentáře

  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

    OdpovědětVymazat
  2. Už nějakou chvíli přemýšlím nad tím, že bych se do této knížky pustila. Trošičku mě ale odrazuje trend "předělávání" klasických pohádek. Kromě Ever After High je tu také Descendants nebo Once Upon a Time.
    Co myslíš? Stojí ta knížka za to, aby si ji člověk pořídil do knihovničky nebo jednou přečíst a dost?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bez šance | Neal Shusterman | knihodojmy

dm(ko) má e-shop ! | UNBOXING

10 věcí, co bych chtěla stihnout do svých 30