Blanka Matragi : Jedu dál | knihodojmy | Sarrah Charvátová

Děj: Proslulá oděvní výtvarnice je známá především svým haute couture pro manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu. Její již druhá knihu přináší kromě vzpomínek na napínavou a dramatickou třicetiletou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy také otevřenou výpověď o událostech při jejích návratech do vlasti a přibližuje nejnovější oblasti její tvorby.

Můj názor: Knížka mě velice překvapila. Příběh Blanky Matragi je opravdu plný zážitků. Jak se z malé vesničky v Českomoravské vrchovině dostala do Prahy a potom až do Libanonu. Poutavě popisuje své dětství, tak podrobě, že zajde i k detailu kdy se narodila a jak reagovala její rodina. Dále popisuje stavbu rodinného domu, svých 9 let na základní škole a jak se začala věnovat své pozdější vášni: návrhářství. Od ušití halenky ze záclon už tato žena ušla velice dlouhou cestu. Nechybí ani popis jejího studia na střední i vysoké a jak se vdala za Makrama Matragi a dostala se do Libanonu, kde měla salón, užila si i první podvod a poznala druhou polovinu své rodiny. Její šaty se proslavily po celém světě, není divu, že navrhovala pro Českou miss 2009. Kniha je navíc doplněna úchvatnými obrázky šatů, které navrhla: Motýlí šaty, svatební šaty, návrhy podle slavných budov. To všechno si můžete právě v této knize prohlédnout. Jsem opravdu ráda, že jsem si právě tuhle knihu vybrala a přečetla ji. Radím vám všem holky, musíte si ji přečíst.

Zdraví, Vaše Sissi.

Komentáře

  1. Pri čítaní tejto recenzie som vyvaľovala oči. Čítala som od na tomto blogu viacero eh... názorov na knižky, ale toto bolo prvé, čo malo nejakú úroveň. Gratulujem! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Sissi ve skutečnosti tedy Sáře to vzkážu. Děkuji tedy za ní :)

      Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Bez šance | Neal Shusterman | knihodojmy

dm(ko) má e-shop ! | UNBOXING

10 věcí, co bych chtěla stihnout do svých 30