Jen jeden den | Gayle Formanová

Ahoj, je úterý a já už zase mašíruju do školy :( , ale tak což. Vtip je v tom, že to píšu, když jsem ještě doma, protože jen co přijdu do školy, tak se na mě sesypou všechny ty závěrečné písemky, o kterých sic nevím, ale v komatu jsem neležela, tak jsem měla zajisté dost času si to zjistit a naučit se na ně :D Typický učitelé.
Anotace: Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát.

V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. Za jeden den se můžeme změnit. A zamilovat. Během jediného dne se může stát cokoli.

Můj názor: Gayle mě jako vždy dostala, vzhledem k tomu, že je to má nejoblíbenější autorka. Příběh je velmi reálný. Z Willema, který zpočátku může vypadat tak nějak všelijak se pro mě stal ten  nejkomplikovanější hrdina, o kterém jsem kdy četla. Rozhodně si k částem z Paříže pusťte Edith Piaf a bude to jako by jste tam opravdu byli. Kniha, ve které se na chvíli stane Lulu a bláznivě se zamilujete. Děj je svižný, ačkoliv promyšlený.Knížka, která rozhodně stojí za přečtení. Opravdu chápu, že tohle je hodně slabá recenze vzhledem ke kvalitě knihy, ale mě zkrátka došla slova.

S láskou, Sabbi 

Komentáře

Oblíbené příspěvky