Interview s Luckou z Knižního nebe

Ahoj všichni, no dnes se vracím s jedním z velmi úspěšným formátů a to je (famfáry) Interview. Pro dnešek jsem si vybrala sympatickou knihomolku Lucku, jejíž blog najdete na adrese www.knizninebe22.blogspot.cz    a její YouTube kanál zde >>>https://www.youtube.com/channel/UCqC8qRqAyWZzozmAXt_LL4Q

Takže Luci, jak by jsi se představila knihomolům, co tě ještě neznají ?
Jsem obyčejná knihomolka, která miluje teplý čaj, deštivé počasí a hlavně knihy! Knihy jsou mým životem a bez nich si nedokážu představit normální den. Mezi mé nejoblíbenější žánry patří historický, romantický a detektivní žánr Emotikona smile.Mimo blogu Knižní nebe, vlastním také YouTube kanál, kde představuji knihy formou videí.

Co na knihách miluješ a co naopak nenávidíš ?
Miluji: Vůni nových knih, šustění stránek během otáčení, křupání vazby během manipulace a hlavně obálky! Jak se říká: "Oči kupují" a u knih to platí dvojnásob! Vím, že to mnoho knihomolů nedělá, ale já vybírám zásadně podle toho, jak se mi líbí obálka Emotikona smile samozřejmě občas i podle anotace, ale to už musí být Emotikona smile,ale to je jen můj dojem... A co nenávidím? Nenávidím poničené knihy. Například jednou jsem si zakoupila knihu v antikvariátu a byla totálně zničená. To mě rozčílilo. Sice jsem nečekala žádný zázrak,ale toto co mi přišlo... Polité, poničené stránky, vazba - o té ani nemluvím.. Jinak ani nevím, co mi na knihách vadí. Možná to, že jsou příliš krátké.

Jak vnímáš knihomolskou blogosféru ? Kamarádíš se s nějakými booktubery nebo blogery ?
Samozřejmě jí vnímám hodně. Jelikož své oblíbené blogery denně sleduji jak na YouTube, tak na Instagramu a na jejich blozích. Kamarádím. Mezi největší přátele mezi booktubery řadím: Tebe Emotikona smile, Rodaw z Knihánkova, a mnohé další.

Kdo je tvůj oblíbený autor a autorka ?
Je jich hodně. Popíši dva nejoblíbenější. Jestli nevadí Emotikona smileTak rozhodně mým vůbec nejoblíbenějším autorem je pro mě J.R.R.Tolkien. Jeho Hobit a Pán prstenů jsou kapitoly samy o sobě. Knihy, které se mi zapsaly do srdce. Líbí se mi, jak si pohrává se slovy, tvoří básně a písně a jak využívá velké slovní zásoby. A abychom nebyly pouze u mužské části spisovatelů, uvedu zde svou nejoblíbenější autorku a tou není nikdo jiný, než J.K.Rowlingová. Její série Harryho Pottera mi změnila život a vlastně i dětství. Její knihy jsem hltala a hltám dodnes Emotikona smile Mimochodem, právě čtu její knihu Volání kukačky a musím říct, že už ted na začátku to je skvěle vymyšlený příběh.

Čteš raději doma nebo mimo domov ? Máš svou oblíbenou čajovnu nebo kavárnu ?
Nejraději čtu doma. Mám tu svůj klid a to je u čtení důležité, když se chci plně soustředit na děj knihy. Mimo domov čtu jen výjimečně. Například o přestávkách - když se nudím Emotikona smile Doma mám své křeslo - hned vedle knihovničky, ideální místo Emotikona smile a postel, takže dvě nejoblíbenější místa na čtení. Do kaváren ani do čajoven vůbec nechodím, takže žádnou nemám, ale plánuji to v budoucnu rozhodně napravit .

Četli ti rodiče jako malé ? Co si myslíš o projektu Celé Česko čte dětem ?
Četli a jsem za to moc ráda. Vlastně díky nim jsem získala lásku ke knihám a jsem jim za to vděčná. A co si o projektu myslím? Myslím si, že je to úžasná věc! Bohužel žijeme v době, kdy nejsou knihy jak se říká "in" a čtení upadá. Dnešní mládež (má generace a mladší) se víc zajímá o technické vymoženosti a jiné věci - což je velká škoda. Knihy jsou přitom tak úžasná věc, která rozvíjí nejen mysl, ale i chování a duši čtenáře. Tento projekt by měl rozhodně pokračovat i do budoucna Emotikona smile.Emotikona smile.

Četla jsi povinnou četbu ? Jakou klasiku by jsi za sebe nejvíce doporučila ?
Jelikož jsem ve třetím ročníku střední školy, tak je povinná četba mým aktuální tématem Emotikona smile samozřejmě, že povinnou četbu čtu (respektive jsem četla - všechny knihy k maturitě už mám přečtené) a asi bych nejvíce doporučila Bídníky, Romeo a Julie, Kytici a Stařec a moře - mé srdcovky Emotikona smile.

Máš svůj oblíbený citát o knihách ?
Ano. Konkrétně od Johna Ruskina: „Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla.“
Tak to by bylo pro dnešek všechno :) Já Lucce děkuju a vy nezapomeňte mrknout na její blog.
S láskou, Sabbi Komentáře

  1. Je moc hezké, že děláš interviewy se sobě rovnými - blogery :). Určitě v tom pokračuj :). Měj se moc hezky,

    Mimozemšťanka

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky