Proč jsem tak zajímavá ? | Jak být zajímavý v 10 snadných krocích | Jessica Hagyová

Ahoj všichni, dneska vás vítám opět u knižní recenze, ale tentokrát trochu jinak. Tentokrát bude řeč o osobním rozvoji. Konkrétně tenhle typ knih je v poslední době velmi populární. Austin Kleon, autor knihy Kraď jako umělec tuhle publikaci okomentoval slovy: Jestli se od někoho vyplatí krást, tak od Jessicy Hagyové. Podíváme se co bych si ukradla já a jaká kniha vlastně je.

Anotace:Být zajímavý člověk a vést zajímavý život. Ruku na srdce – přesně po TOM všichni toužíme. Rádi bychom byli zajímaví, pro sebe i pro ostatní a náš život chceme mít co nejbarevnější. Žádná šeď a nuda. Každý z nás může být zajímavý. Jen je potřeba, vědět jak na to. Náš inspirativní průvodce plný svěžích a trefných poučení vám pomůže zamyslet se nad vaším životem a najít místa, kde vám to „drhne“. Díky zdánlivě jednoduchým postřehům zjistíte, co je potřeba udělat, aby byl váš život mnohem bohatší. Kniha Jak být zajímavý je plná nadšení a optimismu, pozitivní a zároveň praktická. Každá z více než stovky dvoustránek postrčí čtenáře o kousek dál z komfortní zóny na místo, kde je najednou všechno možné. Připomíná, že je potřeba využívat šance – ale také si každý den udělat malé prázdniny. Radí být jako dítě, ale ne dětinský. Točí se kolem nápadů, tvořivosti a riskování. Říká, že je důležité důvěřovat svému nadání a dělat jen to, co dělat chcete – to ale znamená i odvahu se ztratit a podívat, kam vede neznámá cesta. Zajímavé je totiž dozvědět se, co o sobě či o světě ještě nevíte… 

Mé oblíbené body k zajímavosti:


Můj názor: Autorka to pojala dosti zvláštně. Přijde mi, že si v knize občas protiřečí, ale opravdu vás to k něčemu nakopne, minimálně se nad sebou opravdu důkladně zamyslíte a to tu taky jde, ne ? V dnešním světě to rozhodně pomůže, protože příliš sebevědomí si uvědomí, že vlastně nemají být až tak na co pyšní a málo sebevědomí si sami sebe začnou víc vážit. Jakmile jí jednou přečtete sáhnete po ní vždy když si budete připadat jako budižkničemu, protože tohle vás tak neuvěřitelně nakopne k nějaké činnosti... Autorka tu oťukává zajímavé teorie, ale nutí vás k tomu, aby jste tu myšlenku rozvíjeli vy a ne ona, což je prostě dokonalé.

Omlouvám se za případné nejasnosti, ale nějak se mi podělalo formátování :)
S láskou, Sabbi  
Komentáře

  1. Wow! Knížka mě zaujala! Myslím si, že je to zase něco jiného a možná se po ní podívám. :)
    Catherine Ribbon

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky