THE COURTSHIP BOOK TAG

Ahoj všichni, asi jste si všimli, že teď čtu o dost větší, rozsáhlejší a objemnější knihu než obvykle a tak doufám chápete, že recenze na ní ještě nebude a tak tu dnes máme TAG. Upřímně TAGy moc nečtu, ale tenhle vždycky. Takže mě napadlo ho napsat a je to tady.
1.fáze První přitažlivost-Kniha, kterou sis koupila kvůli krásné obálce

Asi je to divný, ale tahle obálka mě donutila zapomenout číst nějakou pitomost jako je anotace a už jsme si jí nesla k pokladně. Nicméně nezklamala. Občas mi přijde, že mám na knihy takový šestý smysl. Teda jako ona je to spíše oddechovka, nic složitýho, žádný zápletky.
Anotace: Když se Travis vrátí domu z mise v Afghánistánu, zjistí, že jeho rodiče se rozvedli, bratr mu přebral přítelkyni a ukradl auto. A navíc ho pronásledují noční můry, v nichž stále dokola vidí smrt svého nejlepšího přítele. Zdá se, že jeho život je úplně v troskách. Pak ovšem potká Harper, svou dávnou kamarádku ze střední školy, s kterou se začne prodírat minovým polem rodinných problémů i posttraumatické poruchy. A konečně se zdá, že život by mohl být aspoň trochu normální. Travis suchý humor, smysl pro čest a povinnost i schopnost věřit v životě v to dobré, z něj dělají neobyčejného a neodolatelného hrdinu. Trish Dollerová, autorka knihy Kde hvězdy stále září, se tentokrát pustila do neobyčejně aktuálního tématu. Ale z pozice mužského vypravěče se jí ho podařilo uchopit poutavě, zajímavě, ale ne pateticky. Příběh o tom, že i v sebehorší situaci nesmíme ztrácet naději a že život je vlastně krásný.

2.fáze První dojem-Kniha, která tě dostala svou anotací
Právě tady jsem udělala chybu, že jsem se chytila na anotaci a nakonec mě knížka tak zklamala. Překypuje krásnou atmosférou, ale není to taková kniha jaká by být měla. Přijde mi, že je o ničem. Nicméně přečíst se určitě dá, ale většina recenzí, co jsem na ní viděla je zatím stejně jako ta má negativní.
Anotace: Nechte si zlomit srdce dojemným debutem mladé americké autorky. Všechno to začalo úkolem na hodinu literatury: „Napište dopis někomu, kdo zemřel.“
Laurel si vybere Kurta Cobaina, který zemřel mladý, stejně tak jako její starší sestra May. Úkol sice neodevzdá, ale s psaním pokračuje a brzy dopisy adresuje i dalším nežijícím osobnostem – Amy Winehouseové, Riveru Phoenixovi nebo Amelii Earhartové. Svěřuje se jim se vším možným – jak se jí stýská po mámě, která po sestřině smrti odjela pryč a nechala Laurel se zničeným tátou a silně věřící tetou, jak se jí nedaří zapadnout v prostředí nové střední školy, jak je těžké navázat nová přátelství, když kamarádkám nemůže říct, jaká všechna tajemství ji tíží, nebo jak se poprvé zamilovala. A rozepíše se taky o své sestře, kterou zbožňovala, a o tom, jak je těžké žít bez ní. May zemřela za nevyjasněných okolností a jediným svědkem tragédie byla Laurel, která o tom však nedokáže mluvit – možná se o tom ale odváží psát. V dopisech se mezi řádky vyrovnává s tím, co se stalo, snaží se najít sebe sama a začít žít svůj život.

3.fáze Sladké řeči-Kniha, která tě dostala díky stylu, kterým je napsaná
Tak tady je sakra těžký vybrat jenom jednu knihu, ale vybírám jednu z mála klasik, kterou jsem celou přečetla a jedinou kterou mám zatím v knihovničce. Neodolatelná Louisa May Alcottová a její Malé ženy.
Anotace: Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Malé ženy přinášíme českých čtenářům v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových.
4.fáze První rande-První díl série, který tě přiměl pořídit si zbytek
 Tak to vím naprosto přesně. Překvapivě dnes první český autor teda vlastně autorka. Ti co mě znají déle už určitě vědí, že jde o Kristinu Hlaváčkovou a její Dračí oči.
Anotace: Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...
Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!
5.fáze Pozdní noční hovory-Kniha, která tě přiměla zůstat vzhůru

Tak tady jsem nevěděla, protože mě když se chce spát, tak mě nedonutí nikdo a nic zůstat vzhůru a to ani učitelé ve škole :D. Prostě nikdo a nic. Nicméně Virginia Cleo Andrewsová to dokázala.
Anotace: Jediný tragický moment na dálnici mění doposud idylický život mladé šťastné rodiny v absurdní příběh. Po otcově smrti zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami a hlavně bez prostředků, a tak se Corinna rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji však před lety vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje, kde jim vlastně nic neschází, nic kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu"...


6.fáze Vždycky v mé mysli-Knížka, o které jsi nemohla přestat přemýšlet

Asi mi neuvěříte, že jsem pořád myslela na biografii, ale ano, protože prostě Malála <3 Něco, co prostě změní váš pohled na svět. Podle mě by si to měl teď přečíst každý. Stojí to za to.

Anotace: Malála pochází z Pákistánu, ráda kouká na seriály, čte si, často se zlobí na mladší sourozence a hodiny si vydrží povídat s kamarádkami. Ze všeho nejraději se ale učí. Ve škole může zapomenout na svůj každodenní život a objevovat svět. Tedy až do doby, než hnutí Talibán zakáže dívkám do školy chodit. Malála právo dívek na vzdělání začne hájit. To se však Talibánu nelíbí, a tak musí Malála s rodinou prchnout do Anglie. V boji ale pokračuje. V roce 2014 jako vůbec nejmladší člověk v historii obdrží Nobelovu cenu za mír. Její poslání tím však teprve začíná...
7.fáze Fyzické sblížení-Knížka, která tě zaujala tím, jaká je na omak
Tak tohle je nejvíc divný, ale je to knížka o táboření :D Jenomže ona je na omak prostě taková....zajímavá :D
Poradí jak se připravit na cestu, úsporně zabalit a jak zřídit tábor. Trampové začátečníci tu najdou recepty na tábornická jídla, tipy na různé aktivity a pokusy, naučí se základním tábornickým dovednostem jako například vázat uzly, orientovat se podle kompasu, určovat trasu pochodu, ale i předpovídat počasí a vyznat se ve hvězdách nad hlavou u táborového ohně. Dozvíme se také mnoho zajímavého o životě v přírodě i to, jak její zvířecí obyvatele pozorovat, nebo si z přírodnin vyrobit malá umělecká díla.

8.fáze Setkání s rodiči-Knížka kterou bys doporučila rodině a známým
Sice jsem jí ještě nedočetla, ale už teď můžu říct, že recenze bude velmi kladného rázu. Prostě tahle tlustoprdka má něco do sebe a to nejen svých pět set něco stránek.
Anotace:Knižní předloha filmového hitu Teorie všeho
Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života. V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem. V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize, odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle. Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.


9.fáze Přemýšlení nad budoucností- Knížka nebo série, u které jsi si jistá, že jí budeš číst ještě mnohokrát
Zcela jistě odpovídám Klan koní. Je věčná škoda, že tu knihu zná tak málo lidí, protože autorka ovládá onu magii slov, díky které vše naprosto přesně vystihne, tak jak to je.
Anotace: Amanda Fivelová miluje koně. Její otec miluje sázení. Když Amanda vyhraje důležitý závod v parkúru, vsadí se její otec, že Amanda vyhraje i mistrovství světa. Jenže ne v parkúru, ale v závodech na islandských ponících! Amanda v životě na takovém koni nejela. Amandin příběh není jen o závodění, je o hledání sebe sama, o vztahu mezi člověkem a zvířetem, o přežití, lásce a osamělosti a o hledání pravdy i navzdory lidem, kteří nám v tom chtějí bránit.

To by bylo pro dnešek všechno :)
Doufám, že se vám TAG líbil a nějaká kniha vás zaujala.
S láskou, SabbiKomentáře

 1. Tag poznám, sú to zaujímavé otázky :-) Väčšinu kníh čo si vybrala nepoznám, takže neviem posúdiť, ale mnohé tituly ma zaujali :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) To jsem moc ráda :) Děkuji za komentář

   Vymazat
 2. Pěkný tag, taky jsem ho kdysi vyplňovala. :) Knížky znám všechny, ale zaujalo mě zejména Já jsem Malála, kniha, která mě taky hodně ovlivnila. POzději jsem si uvědomila, že všechno v knize nemusela být pravda, ale přesto mě to dostalo.

  Mimochodem, pořádám na blogu soutěž o knížky, tak bych byla opravdu moc ráda, kdyby ses zúčastnila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Jojo, co dokáží slova, ale myslím si, že Malála i kdyby chtěla, tak celou pravdu říct nemohla. Na soutěž určitě mrknu...Děkuji

   Vymazat
 3. Ahoj Sabčo, moc zajímavé knihy jsi do tagu vybrala. Většinu jich znám. Dopisy na konec světa jsem četla a moc se mi líbily. Nějakým podvědomým způsobem mě kniha zasáhla. Aspoň trochu normální jsem si ve čtvrtek půjčila v knihovně. Utvrdila jsi mě, že si ji musím přečíst. Malé ženy jsem měla také půjčeny, ale nějak jsem je nestihla přečíst, takže jsem je vrátila.

  Měj se krásně, Mimozemšťanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Ahoj, to jsem ráda a jsem zvědavá co na ní řekneš :) Malé ženy já měla původně též jen půjčené, ale po přečtení jsem je musela mít :) Hezkou neděli

   Vymazat
 4. Kniha Alespoň trochu normální mě hodně zaujala, už jsem o ní slyšela u hodně lidí.
  S láskou Rose :* - zvu Tě na Můj blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář. Na tvůj blog určitě mrknu

   Vymazat
 5. Zajímavý tag, s chutí jsem si početla :) Malé ženy jsou fenomenální a vybrala jsi jim velmi adekvátní šuplíček :) Přeji krásný večer :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mnohokrát :D To je tak skvěle napsanej komentář <3

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky