Jane Hawking: Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem

Ahoj všichni, dneska se mrkneme na jednu ne až tak známou předlohu k velmi známému filmu Teorie všeho, na který se hodlám podívat. Nicméně jdu na samotnou recenzi.

Anotace:Knižní předloha filmového hitu Teorie všeho
Fascinující životní příběh jednoho z největších vědců naší doby Stephena Hawkinga
Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života.
V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem.
V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle.
Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.


Můj názor: Nádherná, nádherná, nádherná kniha, která mě velmi zasáhla svou upřímností. Nikdy bych nečetla kniha s tímhle počtem stránek (kolem 500), ale Jane mě tak nějak zaujala a řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám a vzala si tuhle knihu k recenzi. Panebože, díky že mě tohle napadlo ! Nikdy jsem nečetla tak dojemnou a upřímnou knihu. Na svůj počet stran má knihu vcelku rychlý spád a čtivý děj. Hrozně mě to bavilo a to jsem se ze začátku tak bála. Až mi z té dokonalosti docházejí slova. Tuhle knížku ještě dlouho nedostanu z hlavy. Ráda bych vám o ní něco řekla, ale já opravdu nemám slov. Biografie pojatá opravdu velmi originálním způsobem. Jen doporučuji jí číst, až když na ní opravdu budete mít čas, protože je to pěkná tlustoprdka. Nepočítejte s tím, že by jste četli někde jinde než doma, protože narvat jí do kabelky by nebyl zrovna jednoduchý úkol, neboť tahle knížka je velká a nádherná.

Děkuji Albatros media za recenzní výtisk a vám se omlouvám za kvalitu recenze :) Nicméně můžete mrknout i na Knižní nebe, kde najdete třebas objektivnější recenzi.

S láskou, Sabbi

Komentáře

 1. To musí být opravdu perfektní kniha ☺. Kéž bych se k ní někdy dostala ☺. Každopádně příběh Stephena Hawkinga musí být dost zajímavý. "...je to pěkná tlustoprdka..." :D Dost jsi mě pobavila :D ☺.

  Měj se moc hezky, Mimozemšťanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Děkuju moc za komentář :) Určitě se k ní dostaneš

   Vymazat
 2. Tuto knihu mám také v hledáčku, slyším na ní samou chválu :) Povedená recenze :) Přeji krásný den :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky