Čtyři roční období: Rok v Římě

Ahoj všichni, dneska tu máme něco z úplně jiného soudku než jste zvyklý a to sice takový dejme tomu cestopis a pro mě je i Velikonoční pondělí. Tak co ? Přežili jste ho ve zdraví ? Já rozhodně ano a teď už dost keců. Jdeme na to !

Anotace: „Vy se ale máte,“ říkali všichni přátelé, když se rodině Ulrichových splnilo dávné přání. Bella Italia! Dolce vita! Strávit celý rok ve Věčném městě, to je splněný sen. Jenže život v Římě přináší nejedno překvapení. Místo paláce čeká rodinu obyčejný dům s tuctem bytů, kde neteče teplá voda, nejde proud a všude leží souvislá vrstva prachu. A před sebou mají rok plný typického italského chaosu, ale také dobrosrdečnosti, ochoty pomoci, dobré nálady a nenapodobitelné italské schopnosti užívat si života plnými doušky. Vyprávění německého novináře Stefana Ulricha o jeho pobytu v Římě zaujme množstvím postřehů, které s laskavým humorem popisují a komentují běžný život v hlavním městě Itálie.

Můj názor: Já tak doufala, že to bude takový typický cestopis, čtivý s laskavým humorem. Jenomže čtivé to není sakra ani omylem. Neříkám, že autor to neumí se slovy, ale podle mě by měl zůstat u novin, protože tohle mu vážně nejde.  Bože vždyť nápad, aby tenhle člověk psal knihu je stejně stupidní jako kdyby jste po mé sestře chtěli, aby ve svých sedmi letech vysvětlila slova lyrika a epika. Ne, prosím nechtějte po mě abych dala šanci dalším jeho knihám, neboť se to nedá číst. Děj se neuvěřitelně vleče, celé mi to přijde takové líné stejně jako Italové. Asi bych úplně nechtěla žít v Itálii, kde mají na všechno dost času.  Nevím, co o knize napsat a přiznávám se, že jsem jí ani nedočetla, protože se mi u ní i za bílého dne zavíraly oči. Prostě ne, ne a ne !

XOXO, Sabbi

Komentáře

 1. Krásná recenze :) Když už obsah není nic extra, tak aspoň ten přebal se mi líbí :D

  Piosek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju <3 Ten přebal je úžasnej no :) Knížka leda tak na parádu

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky