Článek na přání: Můj boj s akné

Ahoj všichni, vítám vás u dnešního článku, ke kterému mě inspirovala Lucka a tohle je vlastně tak trochu mojí odpovědí na její otázku a doufám, že to pomůže i někomu dalšímu. Nejsem odborník- tohle všechno jsou čistě mé postřehy za posledních pět let a myslím si, že to už člověk sakra něco zakusí. Na konci článku najdete mé fotky bez make upu a berte to tak jakože vás dopředu varuju, ne, že bych byla bez make upu nějaká nestvůra, ale přeci jen fotky zblízka v HD kvalitě ukážou asi víc než dost. Vezměte si k tomu alespoň hrnek čaje, protože to bude na dlouho. Shrnout pět let v článku prostě stručný nebude.
Začnu asi rovnou pozitivně a to tím, co bych vám doporučila. Nevzpomínám si už ani zdaleka na všechny produkty, co jsem kdy vyzkoušela, ale slít to všechno do hromady, tak by to byla nejméně jedna cisterna :D A z té cisterny si pamatuju jako dobré především tohle. Prostě  to v určitém smyslu s tou pletí něco dělá. Garnier Pure- Samohřející jílová maska, Oriflame a jejich grapefruitová řada, Garnier Pure Active-24 h hydratační sérum proti akné, Balea, cosi s nějakými ovocnými kyselinami údajně na smíšenou pleť, ale je to vynikající v létě, díky obsahu panthenolu.Balea Antipickel gel, Clean and Clear deep cleaning, Freeman Dead sea minerals mask, Ryor čístící pěna s výtažky z mořských řas a v neposlední řadě Nivea- Nourishing Honey Mask, ta je skvělá hlavně v zimě.
Věcí, která mi pomohla vůbec nejvíc byla kombinace kosmetiky a kvasnicových prášků. Jenže si vůbec nepamatuju jaké to byli, ale recepis na ně nepotřebujete a drahý taky nebyly. Kolem dvou stovek v lékárně a že nic nepomáhá víc.
A tyhle všechny věci jsou pro změnu nic moc a podle mě to za ty peníze nestojí :)

Samozřejmě pleť není jenom kosmetika, ale taky životospráva a  každý pleti vadí něco. Tý mojí třeba vadí jako na potvoru čokoláda  a stejně se jí futruju a proto nemůžu svůj boj s akné nikdy vyhrát, ale jednu dobu jsem čokoládu jako takovou nejedla a rozdíl je fatální. Potom také doporučuji pít čaj a čistou vodu. Já třeba čistou vodu moc nevyhledávám a tak i ten čaj je určitá alternativa. Co se týká té kosmetiky, tak když to řeknu hnusně serte na tu pleť těch věcí co nejméně. Pokud jde o dekorativku, tak třeba do makeupu dejte nějaký ten peníz, přeci jen to děláte pro svoji pleť a kvalita by tedy měli být na místě i v tomto případě.Už nevím, co víc k tomu říct, protože každý jsme jiný a co platí na mojí pleť nemusí platit na tu vaší :)

Komentáře

 1. Mě akné naštěstí nikdy netrápilo, takže tato starost mi odpadla. Ale pro lidi, kteří s ním mají co do činění, to je skvělý článek! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sice není vůbec podle mých původních představ, ale děkuji :)

   Vymazat
 2. súhlasím s tým, že každý máme inú pleť a na každú platí úplne niečo iné a som tiež toho názoru, že žiadny výrobok tak nepomôže pretože pleť sa vytvára zvnútra a zvnútra treba niečo robiť nie len navonok :) netreba sa stresovať, pravidelný spánok pred polnocou, piť čistú vodu (snažím sa :D ), nepreháňať to so sladkosťami, pomáha aj čerstvý vzduch a pohyb - to sú moje skúsenosti :)

  Dominika Makarová fashion blog

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky