Předtuchy ( Jude Watson)

Ahoj všichni, dnes jsem tu s recenzí. Jo, já opravdu zase konečně něco přečetla. Tuhle knížku jsem ulovila na albatrosu díky slevě a poštovnému zdarma spolu ještě s jednou knihou, kterou teď čte mamka.
Anotace: Grace má předtuchy. Pronásledují ji od té doby, co jí zemřela maminka. Neví, jak se s nimi vypořádat, a ani nechce. Neví, jestli vidí minulost, přítomnost nebo budoucnost. Vidiny k ní prostě přicházejí. Pak ale zmizí její nejlepší kamarádka Emily. Z obávaných předtuch se náhle stane jediný klíč k záhadě, kam se Emily poděla. Dokáže ji Grace zachránit včas?


"Svoji rodinu nemůže nikdo z nás ve skutečnosti opustit."
Děj: Grace se sice snaží řešit jistý detektivní případ, ale nakonec se stává nejen detektivem, ale i obětí jistého psychopata. Řekněme, že celá tahle kniha a celý onen případ spočívá v představě právě onoho psychopata o rodině. To protože utváří vlastní rodinu, ale víc už vám prozradit nemůžu, protože by jste neměli o čem číst.

Můj názor: Nic jsem si od téhle knížky neslibovala, ale nakonec mě vcelku mile překvapila, i když přeci jenom jí musím něco vytknout a to sice nedomyšlený děj. Přesto je však kniha čtivá od první stránky, až do té poslední. Líbí se mi koncept téhle knihy. Na začátku se dozvídáte o tom, jak si žije hlavní hrdinka, ale není tam jejího života zase moc, což je dobře. Dále se kniha věnuje tomu, jak Gracie řeší případ a tak to má být. Žádné dvousetstránkové popisy života člověka, který vás zrovna moc nezajímá. Prostě dokud bylo, co psát tak autorka psala. Bohužel si myslím, že už knihu zrovna lehce neseženete. 

„Každý září jako měsíc, jako hvězdy, jako slunce. Každý září. Přidej se."
-John Lennon
XOXO, Sabbi

Komentáře

Oblíbené příspěvky