Arkádie-Pád aneb Třetí mafianský klenot

Ahoj, vítám vás u nové recenze a dneska se mrkneme na závěrečný díl naprosto úchvatné mafiánské trilogie Arkádií.
Anotace: Alcantarové a Carnevarové – dvě znepřátelené rodiny, dva mafiánské klany. Tajemno, napětí, zločin i láska.
Rosa s Alessandrem již nechtějí své city skrývat. Poštvou tím proti sobě celé klany arkádských dynastií a hrozí jim smrt. Prchají přes celou Sicílii a postupně poznávají, kdo za tímto spiknutím stojí: Hladový muž, který se vrátil po mnohaletém uvěznění na svobodu a chystá se opět nastolit prastarý, krutý řád. Vychází najevo pravda o TABULE, o Rosině otci a mnoha dalších záhadách.
Podaří se jim zastavit nevyhnutelný pád a přežít?
Závěrečný díl mafiánské fantasy trilogie Arkádie


Děj: Nejvíce napínavá knížka z celé série neboť celou tuto knihu jsou naši hlavní hrdinové tak nějak na útěku a napětí je tu na každém řádku, přímo čiší z každé slabiky.
Představ si, že bychom byli jizvami: naše vzpomínky by fungovaly jako vlákna, která nás drží pohromadě. Nemůžeš je odříznout a zničit. Kdybys to udělala, roztrhlo by tě to vejpůl. ( str.9)

Nosím kolem krku Quattrinin medailonek a její osobní strážkyni vozím v kufru. A občas jí střelím jednu svorku do nohy. V předstírané nevinnosti zvedla ruce. Proč bych měla mít špatné svědomí ?

Můj názor: Kai z toho zas a opět vyždímal co se dalo. Prostě pro mě je tohle autor s velkým A. Přestože jsem v literatuře příšerná feministka, tak Kai je moje slabost. Zároveň se z ufňukané nány z prvního dílu stala drsná, krásná a silná mafiánka. Líbí se mi i kontrast, který právě mezi Rosou a Alessandrem je.... Vzájemně se doplňují. Rosa si dokáže vždy zachovat chladnou hlavu a jednat rozumně mezitím, co Alessandro jedná občas dřív než vůbec přemýšlí. Za mě je tohle nejlepší pár ze všech. Přitom je člověku i při všech těch pozitivech jasné, že taky jejich život není dokonalý. Všechno do sebe zapadá a je tu tolik skoro nepostřehnutelných, ale krásných detailů, vedlejších zápletek, co se v průběhu celé série řeší. Doufám, že od autorka budu mít možnost číst ještě něco dalšího a Arkádie bych uvítala třeba i jako seriál.


O autorovi: Kai Meyer se narodil v roce 1969, napsal řadu knih, které se odehrávají v Itálii- i když si to sám naplno uvědomil až při práci na díle Arkádie-Procitnutí. Dva z jeho nejúspěšnějších románů, Vodní královna a Alchymistka, přivádějí čtenáře do Benátek. Vatikánské spiknutí se zase odehrává v Římě. K Sicílii má vřelý vztah-vždy se tam prý skvěle najedl. Mimo jiné  je jedním z nejúspěšnějších německých spisovatelů pro mládež. Studoval divadelní a filmovou vědu, několik let pracoval jako novinář a od roku 1995 se plně věnuje psaní. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha jazyků.

Nezapomeňte mi napsat váš názor na knihu nebo na autora :)
S láskou,
Sabbi

Komentáře

  1. :) Arkádii jsem ještě nečetla a asi se k ní ani nedostanu :/ :) Recenze se ti moc povedla :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. :) Děkuju moc...Co víš třeba se naskytne nějaká ta možnost :)

      Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky