Česká služka aneb Byla jsem au-pair

Ahoj, vítám vás u nové recenze. Jak je vidět během jednoho pátečního večera se mi podařilo něco přečíst a tak se na to dnes mrkneme. Myslím, že podobná tématiky tu ještě nebyla a tak to bude o to zajímavější.
Anotace: Holky, chcete být au-pair? Chcete vědět, co vás čeká? Tak byste měly tuhle knížku mít a číst. Mladá dívka se vydala do Francie a Belgie, prošla několika rodinami. Její příběh zaujme jak ty z vás, které se chystají do zahraničí hlídat ratolesti a naučit se tamní jazyk, ale i ty, které se chtějí dobře pobavit.

Dějová linka: Petra přijíždí po pádu Železné opony do Paříže a získá svou první práci v pozici au-pair. Během této knihy jich ve Francii a nakonec i Belgii ještě pár vystřídá. Vtipně popsáno jak utěšuje rozmazlené spratečky rodičů, prchá před černochy z kaváren atp. Zkrátka vtipná knížka se vším všudy.
O autorce:Narodila se 31. ledna 1967. Je rodačka z Prahy. Vystudovala Střední ekonomickou školu, krátce na to pracovala jako sekretářka a po otevření hranic v roce 1989 se rozhodla \"poznat svět\".Několik let působila ve francouzských a belgických rodinách jako au-pair. Své bohaté zkušenosti z tohoto období pak zúročila v knížce Česká služka aneb Byla jsem au-pair. Po návratu domů se stala průvodkyní po Praze, dnes je zaměstnaná u firmy zabívající se výpočetní technikou.
Literatura je její koníček už od dětství, často přispívá články do různých časopisů. Se svými dětmi Olivečkem, Marií a Johanou žije v Praze. Díky jim je neustále v kontaktu s dětským světem neutuchající fantazie a lotrovin, který je nevyčerpatelnou inspirací pro její literární tvorbu. V nakladatelství Albatros jí vyšla prvotina Rošťák Oliver.

Můj  názor: Jelikož jsem byla i na  besedě této autorky mohu říct, že je to velmi sympatická paní. Již jsem od ní četla Terezománii a Princové nemyjou záchody, což jsou knížky pro přesně takový puberťačky jako jsem já. O těch  vám, ale řeknu někdy jindy. Hrozně se mi líbí, jak je tahle kniha napsána. Je vidět, že autorka psala dokud bylo o čem a nerozepisovala zbytečně nějaké kraviny, a díky tomu byla kniha poutavá a čtivá od začátku až do konce. Mohu říct, že mi to připomíná chvíle, kdy hlídám mladší sestru a tak jsem se u toho i vcelku nasmála, protože si připadám skoro tak jako Petra na pozici au-pair, tedy až na to že já jsem starší sestra. Je tu hodně dobře vykreslená Paříž, kde jsem sice nebyla, ale vypadá to, že se tam letos nejspíš na skok podívám. Hrozně mne též bavilo otáčet dozadu na slovníček výslovnosti a týrat ostatní v domě svými příšernými pokusy o francouzský přízvuk. Asi je tedy i dobře, že knihu jsem přelouskala za jediný večer že ? :D 

XOXO, Sabbi 

Komentáře

 1. Vypadá zajímavě. Já už teda au pair určitě nebudu, ale za přečtení to stojí.
  http://kniho.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo no :) Hlavně jsem zatím jinou knihu na tohle téma nikde neviděla :)

   Vymazat
  2. Překvapuje mě, že knih je na toto téma je pomálo. Po téhle se podívám.... Díky za tip :)

   Vymazat
  3. Přesně :) Člověk by řekl, že v dnešní době, kdy je všeho spousta najde víc knih na jedno téma a ono ejhle :) To já děkuji za tvůj čas při čtení článku

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky