Alexa,cvičitelka koní: Velká šance- Recenze

 Ahoj, vítám vás u nové recenze. Snad se Vám bude těch pár drobných bonusů líbit. Neb se snažím recenze trochu vyšperkovat. Mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí knihy k recenzi.
Autor: Gaby Hauptmannová
Název: Velká šance
Edice: Alexa, cvičitelka koní
1.vydání, 2012

Děj: Mladičká Alexa se dostávat na statek otcova přítele Kurta, kde se seznamuje s šesti překrásnými koňmi, které bude celý rok cvičit. Naskytne se jí i několik skvělých možností, zažije spoustu dobrodružství. Co všechno jí ještě statek skrývá a jaké budou její šance ?

Můj názor: Když jsem si knihu vybírala bála jsem se, že bude příliš dětinská a jednoduchá. Žádné složité čtení to sice nebylo, ale jinak mě kniha vcelku mile překvapila. Hlavní hrdinka je sympatická šestnáctiletá Alexa. Jen by to chtělo nějakého toho fakt záporáka. U knihy jsem odpočívala a chvílemi se i smála. Autorka má  smysl pro detail a umí ho opravdu skvěle využít. Obálka je opravdu pohádková s krásným běloušem, který jest vyfocen z různých úhlů. Líbí se mi, že nikde na obálce není žádný lidský obličej, který by konkrétně tady zkazil celkový dojem. Až je mi skoro líto, že jsem knihu dočetla a i toho, že je tak tenoulinká. Rozhodně se chystám přečíst i další díly. Za mě nejlepší koňská kniha a později možná i edice.
Ostatní verze obálky 
Nejlepšího člověka hledej mezi těmi, které svět odsuzuje. - L.N.Tolstoj
Sabbi


Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky