Deník mimoňky-Příběhy z neslavnýho života

Ahoj, vítám vás u další recenze. Dnes vám představím 1. díl ze slavné série od spisovatelky Rachel Reneé Rusell - Deník mimoňky.
Deník mimoňky - Příběhy z neslavnýho života

Děj: Nestačí, že Nikki J. Maxwellová má otce, který se živí hubením brouků. Ještě se kvůli tomu dostane do prestižní soukromé školy, kam moc nezapadá. Z pohledu její zapřisáhlé nepřítelkyně MacKenzie Hollisterové, dokonalé dívky, která má vše, co je třeba, je Nikki prostě „mimoňka“. A toto je její deník. Kniha zachycující příhody každodenního života, například jak si chtěla z naslouchátka vyrobit luxusní hands-free, jak se snažila sbalit nejhezčího kluka a co zažívala se svými novými kamarádkami, Chloe a Zoey, je doplněna výstižnými ilustracemi.

Můj názor: Znáte ten pocit když jedete od lékaře a mamka vám zastaví před knihkupectvím se slovy: ,, Vyber si nějakou knihu za odměnu.'' ??
Tak takhle, zcela náhodně, jsem přišla ke svému deníku mimoňky a jsem ráda, že se tak stalo.
Na účet této knihy musím říct, že velmi pěkně napsána a vyprávěna, jen v některých chvílích se hlavní hrdinka, Nikki, hodně podceňuje a to si nezaslouží. MacKenzie si podle mě hraje na hrozně super holku, spolužáci jí sice zbožňují, ale podle mě ji v hloubi srdce každý na škole musí aspoň trochu nenávidět, jinak si to neumím představit. A Chloe a Zoey? Kamarádek jako jsou ony by mělo být na světě víc.
V knize vás hlavně pobaví vtipné ilustrace Nikkiných zážitků a myšlenek, smyšlených i reálných rozhovorů i poněkud trapných situací. Nikki své zážitky popisuje opravdu podrobně, neujde jí ani jediný detail, dozvíte se celou pravdu a nic vám nezůstane skryto. Každodenní život je zaznamenán v deníku jen pro vás, abyste si to vy, nadšení čtenáři, mohli přečíst až do konce. Ale konec by nebyl šťastným kdyby se i na Nikki neusmálo štěstí, to najde v podobě nových přátel, nové lásky i krátkodobé popularity. Nad touhle knížkou se určitě neudržíte, jedním dechem jim přečtete a určitě se zasmějete.
Deník se mi hodně líbil, nemohla jsem od něj odtrhnou oči, za pár hodin jsem ho přečetla a musím říct, že to je skvělé úvodní dílo k této sérii.
Radím vám dobře, přečtěte si ho a zasmějete se nad dobře napsanou knihou, kde Nikki musí zvládnout novou školu, novou rivalku, novou lásku a nový deníček, kterému se může svěřovat ...

,, Máma mi dala dvě věci: DENÍČEK a nezvratný důkaz, že vážně ... NEMÁ MOZEK!! ''
- Nikki (str. 7)

Read Books
Sissi


Komentáře

Oblíbené příspěvky